MIĘDZYSZKOLNY KONKURS na logo koszulki „T-shirt à la française”

W związku z corocznymi obchodami Światowego Dnia Frankofonii, czyli święta miłośników języka francuskiego oraz kultury francuskiej przypadającymi na miesiąc marzec, nasza szkoła wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez PSP nr7 im. H. Sienkiewicza na logo koszulki.
Celem konkursu była popularyzacja języka francuskiego, promowanie kultury francuskiej w środowisku lokalnym oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży.
20 marca 2019 roku, czyli w dniu który został oficjalnie ustalony Światowym Dniem Frankofonii, uczennica naszej szkoły Julia GAWROŃSKA z klasy IIIe wzięła udział w oficjalnym podsumowaniu konkursu, w którym zajęła I miejsce w kategorii klasy VIII szkoły podstawowej i gimnazja.
Julka, za swoją kreatywność i pomysłowość otrzymała dyplom oraz nagrodę ufundowaną przez Instytut Języka Francuskiego w Warszawie.
MERCI BEAUCOUP Julka za piękną pracę, dzięki której w wymowny sposób przedstawiłaś swoje skojarzenia z krajem, który jest Ci bliski dzięki m.in. lekcjom języka francuskiego.

Karina Kateusz-Dominik
nauczyciel języka francuskiego