Pierwszego dnia wiosny udaliśmy się z wizytą do schroniska dla zwierząt

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko dla zwierząt „Janik” . Samorząd Uczniowski podjął wiele działań, aby zebrać jak największą ilość karmy dla psów i kotów oraz potrzebne akcesoria. Ogromne serce i wsparcie okazali również nauczyciele naszego gimnazjum na czele z panią dyrektor Grażyną Ukleją.

21 marca z wizytą do schroniska udali się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunami i zarazem koordynatorami akcji w szkole p. Anną Bimek i p. Arturem Pocheciem oraz panią dyrektor Grażyną Ukleją.
Celem wyjazdu było przekazanie schronisku karmy, którą udało się zgromadzić dzięki zbiórce zorganizowanej w szkole oraz dostarczenie młodym ludziom wiedzy z zakresu działalności schroniska, właściwego postępowania ze zwierzętami, a także ukształtowanie postawy wobec zwierzaków charakteryzującej się szacunkiem i empatią.

Okazja do poznania podopiecznych schroniska była najbardziej wzruszającym momentem wizyty. Cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły są tak wrażliwi na krzywdę zwierząt. Pragniemy również dodać, że wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna.