Aktualności

Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Święto kojarzy się różnie: jedni mówią, że miłe i sympatyczne, inni, że to relikt przeszłości, a jeszcze inni, że zbędne. Fakt, kobiety trzeba kochać i szanować na co dzień, a nie od wielkiego dzwonu. Dla chłopców w naszej szkole jest to oczywiste. Niemniej jednak męska cześć Samorządu Uczniowskiego postanowiła 8… Czytaj dalej »

TŁUSTY CZWARTEK w naszej szkole!

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do… Czytaj dalej »

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski wraz ze szkolną biblioteką zaproponował szczególną zabawę dla wszystkich zaczytanych członków naszej społeczności: RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ. Zasada była prosta – czytelnik wypożyczał książkę w ciemno – bez rekomendacji, bez czytania recenzji, może nawet z gatunku, po który nigdy nie sięgał. Książka – niespodzianka była opakowana, więc nie można… Czytaj dalej »

BAZAREK WALENTYNKOWY

Kochamy zwierzęta, dlatego też w Walentynki chcieliśmy przekazać im ogromnie dużo miłości. Wybraliśmy te, którym tej miłości brakuje najbardziej- przebywające w schronisku dla zwierząt Janik. Aby ten czas był wyjątkowy także dla nich, Samorząd Uczniowski przygotował bazarek walentynkowy, na którym można było nabyć mufinki, rogaliki, lizaki i inne słodkości przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Całkowity… Czytaj dalej »

POCZTA WALENTYNKOWA

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Nasi uczniowie także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Przez cały tydzień pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. W Dniu Świętego… Czytaj dalej »