Olimpijczycy PG3 w roku szkolnym 2012-2013

milena-kepczynska

Milena Kępczyńska

Laureatka X Konkursu Języka Polskiego, opiekun p. Justyna Kita

Dziewczyna z … pasją. To właśnie miłość do literatury i języka polskiego dała jej zaszczytny tytuł laureatki. Kocha książki, którym poświęca większość swojego czasu. Wolne chwile przeznacza pracy charytatywnej w jednym z miejscowych schronisk dla bezdomnych zwierząt. Z ogromnym zapałem uczy się języków obcych. Interesuje się również sportem. Jest miła, koleżeńska, otwarta na świat, już dziś myśli, co przyniesie jutrzejszy dzień.

marta-podeszwa

Marta Podeszwa

Laureatka X Konkursu Języka Rosyjskiego, opiekun p. Hubert Wójcik

Zainteresowania językiem rosyjskim wyniosła z domu. Świetnie mówi po rosyjsku i ukraińsku. Ma wschodnie korzenie rodzinne.
Marta to również wspaniała sportsmenka. Swoje możliwości pokazała w wielu dyscyplinach sportowych: ping pongu, piłce siatkowej piłce koszykowej, piłce ręcznej, rzucie oszczepem biegach i badmintonie. Ma nienaganną sylwetkę, którą zapewnia jej aktywny tryb życia.

maksymilian-szymanowicz

Maksymilian Szymanowicz

Superorzeł PG 3, finalista wielu konkursów przedmiotowych

Indywidualista, intelektualista, młody filozof, badacz, słowem wielka młodzieżowa osobowość. Wśród koleżanek i kolegów niekwestionowany autorytet naukowy.

Natura poszukująca, nietuzinkowy charakter, czyli Max z III d, superorzeł PG 3:
Finalista X Konkursu Matematycznego, opiekun p. Anna Konstantynowicz,
Finalista X Konkursu Fizycznego, opiekun p. Anna Białkowska,
Finalista IX Konkursu Geograficznego, opiekun p. Halina Sadowska,
Finalista X Konkursu Języka Rosyjskiego, opiekun p. Hubert Wójcik.

marcin-baranski

Marcin Barański

Finalista IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego
Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989,
Kraków, 8 czerwca 2013 r.
Finalista X Konkursu Historycznego

Marcin jest uczniem klasy drugiej „d”. Interesuje się historią.
Został finalistą X Konkursu Historycznego pod opieką p. Renaty Szmyd.

Do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego Losy Bliskich i losy Dalekich życie Polaków w latach 1914 – 1989 przystąpił zainspirowany przez mamę, Annę Barańską, która wraz ze swoim mężem, a tatą Marcina, od lat gromadzi pamiątki po teściu, czyli dziadku Marcina, Stanisławie Barańskim.

Marcin napisał pod opieką p. Alina Bek pracę W służbie wsi – Stanisław Barański, mój dziadziuś. Zawierała ona wspomnienia o znanym na terenie województwa świętokrzyskiego, a ściślej w powiecie opatowskim działaczu ruchu ludowego, lekarzu weterynarii – Stanisławie Barańskim, który po latach stal się autorytetem dla swojego wnuka. Marcin odziedziczył po dziadku historyczną pasję i drugie imię: Stanisław.

aleksandra-bogon

Aleksandra Bogoń

Finalistka X Konkursu Języka Polskiego, opiekun p. Anata Pierścińska – Maruszewska

Uczennica klasy drugiej „h”. Wielka wrażliwość, literacka i językowa pasja pozwoliły jej już w drugiej klasie zająć miejsce obok najlepszych uczniów w województwie. W trzeciej klasie chce sięgnąć po laur zwycięstwa.