Projekty

Czym zachwycił nas Berlin?

Pod tym hasłem realizowany był w naszej szkole projekt edukacyjny, w którym udział wzięli uczniowie z klas 2b, 2e i 3d. Jego celem było poszerzenie wiedzy o historii, zabytkach i atrakcjach turystycznych Berlina. Uczestnicy projektu zabrali widzów w wirtualną podróż do miejsc, które odwiedziliśmy w Berlinie podczas wycieczki, o której więcej jest w poprzednim wpisie… Czytaj dalej »

Podróże po Azji i spotkanie z Japonką Akiko

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Podróże po Azji” odbyło się w czerwcu. W realizacji tego zadania wzięli udział uczniowie klasy: 1e,2b , 2c i 3a pod opieką nauczycielki geografii, Edyty Skwirowskiej. Naszym gościem była Japonka Akiko z synkiem Samuelem. Jedna z grup projektowych przygotowała ciekawe prezentacje multimedialne z podkładem muzycznym o Japonii, Chinach i Indiach oraz makiety… Czytaj dalej »

Śladami sławnych Polaków w Paryżu

Drodzy Gimnazjaliści!

Zapraszamy Was do realizacji projektu edukacyjnego w formie WebQuestu.

W czasie jego realizacji przeniesiecie się do wieku XIX i zanurzycie w klimat ówczesnego Paryża. Poznacie życie codzienne osobowości związanych z miastem. Podążycie śladami wybitnych Polaków po miejscach z nimi związanymi.

Zostań Przedsiębiorcą

Uczniowie naszego gimnazjum w bieżącym roku szkolnym jako jedyni z Ostrowca Świętokrzyskiego wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie, „Zostań Przedsiębiorcą”. Projekt realizowany był z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.