23 czerwca 2020

Szafy biurowe – dlaczego warto posiadać je w biurze?

By admin

Biuro firmy jest jej twarzą, wizytówką i dlatego powinno wyglądać odpowiednio: stylowo, wzbudzać szacunek i zaufanie dla potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, podkreślać jego powagę. Integralnym elementem każdej przestrzeni biurowej są szafy biurowe: wydają się pozornie mało wymagające pod względem designu i elementu wnętrza, ale powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również musi pasować do ogólnej koncepcji pomieszczenia, stanowić jego integralną część i nie wyróżniać się z ogólnego tła.

Jak wybrać szafę biurową?

Meble biurowe są projektowane nie tylko w celu utrzymania porządku, ale powinny chronić firmę przed utratą danych. Dostępne w sklepie szafy biurowe na dokumenty to odpowiednie miejsce do przechowywania ważnych akt i nośników danych. W razie potrzeby można zaopatrzyć biuro w szafy biurowe zamykane i bezpiecznie przechowywać dokumenty bez dostępu do nich osób nieupoważnionych. Szafa biurowa zamykana na klucz jest idealnym rozwiązaniem dla sektora zarządzania z szerokimi możliwościami przechowywania dokumentów: https://kamilameble.pl/104-szafy-biurowe.

W każdym biurze czy laboratorium meble muszą być trwałe i higieniczne. Szafy biurowe zamykane wykonane są z płyty o strukturze BS, gwarantujące trwałość i klasę higieny E1. Solidne i stabilne szafy biurowe wyposażone są w regulowane stopki neutralizujące nierówności podłogi. Szafa doskonale sprawdzi się do przechowywania ubrań pracowników, ustawiania segregatorów i ważnych dokumentów firmowych.

Szafy biurowe zamykane do różnych zastosować

W biurze potrzebne są szafy o różnych rozmiarach, w których można przechowywać nie tylko dokumenty, ale również sprzęt biurowy taki jak drukarki i ksero. Niskie szafy biurowe zamykane produkowane są z praktycznej płyty ze specjalnym otworem z tyłu na papier. Krawędzie szafy zawierają trwałe obrzeża ABS w kolorze płyty zabezpieczające przed ewentualnym urazem podczas użytkowania.

W biurze dostępna przestrzeń ma ogromne znaczenie, przede wszystkim dla zdrowia pracowników. Dokumenty określają pewną wolną przestrzeń dla miejsca pracy i pracownika. Często zmniejsza się to dzięki niepraktycznym meblom, zabierającym dużo miejsca. Szafy biurowe z jedną częścią otwartą oraz drugą zamykaną na klucz, mogą służyć do ustawiania segregatorów w górnej części, natomiast w dolnej zamykanej części do schowania ważnych umów.   

W asortymencie mebli można znaleźć szafę biurową zamykaną na klucz, w której będą przetrzymywane materiały biurowe i artykuły biurowe. Górna część mebla zawiera 3 otwarte półki do przechowywania folderów i akcesoriów biurowych. Natomiast dolna część zamykana na klucz stanowi klasyczną szafę na dokumenty. Posiada ona elegancki design i praktyczność.

Szafy biurowe zamykane na klucz i otwarte

Niezbędne przedmioty znajdujące się w każdej firmie umieszczane są w szafie biurowej zamykanej na klucz, ponieważ usprawnia to proces tworzenia dokumentacji korporacyjnej i pomaga organizować nawet najbardziej kompaktowe miejsce pracy. Wybierając otwartą szafę biurową na foldery można pozbyć się bloku papieru z powierzchni biurka. Regały oraz szafy biurowe zamykane na dokumenty to wygodny sposób na szybki dostęp do różnego rodzaju raportów. Są powiązane z zarządzaniem dokumentami: księgowość, archiwa oraz dział finansowy i ekonomiczny.

Wybrana szafa biurowa zamykana na klucz o płytowych drzwiach powinna pasować do ogólnego stylu wnętrza, aby utworzyć harmonijne i sprzyjające środowisko pracy. Klasyczne meble posiadają indywidualne cechy, trzeba tylko zdecydować czy mają to być otwarte regały z półkami czy szafy biurowe zamykane zabezpieczające dokumenty przed nieupoważnionym dostępem.

Mogą to być szafy składające się z półek, które są instalowane bezpośrednio na podłodze lub mają regulowane stopki. W zależności od preferencji można wybrać szafę na foldery biurowe, zamkniętą, otwartą lub w wersji łączonej. Modele zamknięte mają drzwi, które ukrywają ich zawartość. Ważną dokumentację można przechowywać na zamkniętych półkach, zamykanych na klucz. Witryna może stanowić szklane drzwi. Kombinowane szafki biurowe składają się z odkrytych półek u góry i z drzwiami u dołu. Szafa biurowa w kształcie litery L inteligentnie oszczędza miejsce, ponieważ mieści się w rogu. Aby wybrać rodzaj szafki, trzeba zdecydować o jej celu.

Szafy do biura muszą spełniać takie wymagania jak: bezpieczeństwo, jakość, trwałość. Jednym z czynników kształtujących te cechy jest materiał użyty do produkcji. Meble na dokumenty pochodzą z dobrej, jakości płyty wiórowej. Szafy biurowe można wybierać spośród różnych kolorów, co pozwala zachować jednolite wnętrze biura. Wymiary zależą od ilości dokumentów, folderów i innych przedmiotów, które należy w nich umieścić. Liczba półek i ich wysokość określają, co można na nich przechowywać. Praktyczne szafy staną się prawdziwą ozdobą miejsca pracy.