mycie elewacji i okien
31 lipca 2022

Regularne mycie dachów oraz elewacji budynku

By admin

Elewacja jest wizytówką każdego budynku, a także całej posesji. Niestety wraz z upływem czasu może ulegać znaczącym zabrudzeniom.

Wynika to nie tylko z oddziaływania warunków atmosferycznych, lecz także osadzania się dymu spalinowego oraz innych zabrudzeń. Jednak stopień zabrudzenia poszczególnych budynków jest zróżnicowany w zależności od ich lokalizacji, rodzaju elewacji i tynku, a także innych czynników. Na zabrudzenia znacznie bardziej narażone są te budynki, które są zlokalizowane w pobliżu autostrad, dróg o intensywnym ruchu, a także w pobliżu zakładów przemysłowych. Wówczas na elewacji pojawia się szary nalot, który wymaga regularnego usunięcia. Dodatkowo sąsiedztwo lasu i jeziora, powodującą wyższą wilgotność powietrza, co także prowadzi do zwiększonej ilości zabrudzeń.

Na budynkach sąsiadujących z jeziorem lub lasem pojawiać się mogą również grzyby, pleśń oraz mech. Są to zabrudzenia stosunkowo trudne do usunięcia, zwłaszcza w przypadku próby samodzielnego mycia elewacji i dachu. W takiej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów z Łodzi.

Skuteczne usuwanie zabrudzeń z elewacji

Szybkie mycie dachów daje nie tylko wysoki poziom komfortu, lecz także bezpieczeństwo dla budynku oraz dokładne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. Mycie elewacji może być połączone z myciem dachów oraz kostki brukowej, aby w ten sposób jednorazowo odświeżyć wygląd całej posesji.

Skuteczne sposoby na usuwanie zabrudzeń oraz mycie dachów

Aby skutecznie przeprowadzić mycie dachów warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Wówczas specjaliści określą rodzaj elewacji, jego strukturę, a także wybiorą odpowiednie środki czyszczące. Środki te nie mogą doprowadzić do pojawienia się uszkodzeń na powierzchni elewacji czy też dachu. Tym samym ich wybór powinien być świadomy.

Dodatkowo rodzaj środków czyszczących uzależniony jest również od rodzaju zanieczyszczeń. W przypadku usuwania z elewacji kurzu i lekkich zabrudzeń wystarczą lekkie detergenty wraz z wodą pod ciśnieniem. Natomiast silniejsze zabrudzenia, a w szczególności glony, grzyby oraz pleśń wymagają wcześniejszego zastosowania odpowiednich środków. Tylko wówczas możliwe jest trwałe usunięcie tego typu zabrudzeń z elewacji budynku. Niewystarczająco dokładne pozbycie się pleśni lub grzybów może prowadzić do szybkiego ich rozprzestrzeniania się w przyszłości.

Mycie elewacji – profesjonalne usługi

Aby mycie elewacji zostało przeprowadzone szybko i efektywnie warto zatrudnić profesjonalną firmę. Dzięki czemu wszystkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie z panującymi normami oraz wytycznymi, a jednocześnie z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Samodzielne mycie budynku może być niebezpieczny nie tylko ze względu na znaczącą wysokość dachu oraz elewacji. Nieumiejętne dobrani w środków czyszczących może doprowadzić do odbarwień na powierzchni elewacji, również do pojawienia się pęknięć lub odprysków.

Aby zapobiec z tego typu sytuacji warto zapoznać się z bogatą ofertą firmy takiej jak SAW BUD z Łodzi https://saw-bud.net/mycie-i-czyszczenie-kostki-brukowej-elewacji-i-dachu/ oferujących mycie elewacji, kostki brukowej oraz dachu. Najczęściej ceny uzależnione są od powierzchni elewacji i dachu, ilości kondygnacji budynku, a także struktury i rodzaju tynku. Wszystko to determinuje rodzaj zastosowanych środków oraz narzędzi niezbędnych do mycia i czyszczenia elewacji. Im bardziej skomplikowany jest to proces tym wiąże się z wyższymi kosztami finansowymi dla klienta.